312 679 084

česky

Markýzy od profesionálů

Standardní markýzy

Markýzy typ LUX 2

Velmi kvalitní otevřená markýza s vysokou pevností konstrukce. Tato výsuvná markýza je tvořena válcem pro navíjení látky a pevnými kloubovými rameny, které jsou napínány silnými pružinami. Ramena markýzy jsou ukotvena ve dvou krajních držácích. Tato výsuvná markýza je konstruována pro vyšší zatížení větrem, síly až 2. třídy. Markýzu LUX 2 můžete objednat s ručním klikovým ovládáním nebo s motorem pro komfortní ovládání elektrické markýzy. Jako doplněk motoru můžete zvolit a doporučujeme dálkový ovladač nebo automatické řízení markýzy dle počasí.

Maximální rozměry: 5 x 3 m

Markýzy typ ELITE 300/400

Jedná se o výsuvnou markýzu pro balkóny či terasy. Vyrobit ji lze až do šíře 12m, takže dokáže zastínit velké plochy. Markýza výsuvná Elite je vyrobena z hliníkové slitiny a kvalitní povrchová úprava zajistí její dlouhou životnost. Díly jsou konstruovány pro velké zatížení, takže je zajištěna dlouhodobá životnost. Markýza je ovládána manuálně klikou, nebo nabízíme možnost elektrické markýzy ovládané motorově na spínač či dálkové ovládání. Jako doplněk motoru můžete zvolit dálkový ovladač pro větší pohodlí nebo automatické řízení markýzy dle počasí.

Maximální rozměry Elite 300: 12 x  3m 

Maximální rozměry Elite 400: 12 x 4m

markýza Giant

Markýzy typ GIANT

Kvalitní terasová markýza, která je určena pro zastínění velkých ploch, teras. Jedná se o exkluzivní model markýzy. Tato markýza má velmi silnou a masivní konstrukci, která se skládá z jednoho nosného ocelového profilu a silnějších ramen než u běžných markýz. . Ramena jsou ovládána pevným pásem s nerezovými lany uvnitř. Je to speciálně vyvinutý a v současné době nejlepší systém na trhu pro velkoplošné markýzy. Je testován až na 30.000 cyklů. Markýza má čisté linie a propracovaný design. Markýzy venkovní vyrábíme na míru z velmi kvalitních komponentů.

Maximální rozměry: 12 x 5 m

Markýza typ VICTORY

Luxusní velkoplošná markýza, která má velmi silnou a masivní konstrukci. Markýza se skládá ze dvou silných nosných ocelových profilů a trojnásobně silných ramen než u běžných otevřených markýz. Ramena této velkoplošné markýzy ovládá dvojitý řetězový mechanismus, který zajišťuje skvělý chod a silné vypnutí látky. Markýza působí i přes své velké rozměry velmi elegantně. Díky velkým rozměrům je možné tuto markýzu ovládat výhradně motoricky. Můžete ovládat markýzu tlačítkem nebo komfotně dálkovým ovladačem. Jako další možný prvek doporučujeme větrné či otřesové čidlo, ale v nabídce máme celou řadu jiných doplňků, které můžete k markýze doplnit.

Maximální rozměry: 12 x 5,6 m

Markýza typ VÝKLOPNÁ

Jedná se o klasickou sklopnou markýzu, která se obvykle používá na zastínění výkladních skříní, vchodů nebo oken, a to nejčastěji na historických či moderních budovách. Výklopné markýzy mají postranní sklopná ramena, která napínají látku a je tak zajištěn příjemný stín a zároveň je maximálně využito denní světlo. Jako doplněk doporučujeme použití stříšky, která chrání konstrukci a látku při staženém stavu před nepříznivými povětrnostními vlivy Konstrukce může být lakována do jakékoliv barvy dle stupnice RAL. Tyto sklopné markýzy nabízíme na ruční ovládání nebo na motorické ovládání.

Maximální rozměry: 5 x 1,8 m

PŘEKŘÍŽENÁ RAMENA MARKÝZY

Existují případy, kdy je požadavek zákazníka takový, že chce vyrobit otevřenou markýzu, kde má být šíře s výsuvem téměř ve stejné velikosti nebo si dokonce přeje, aby výsuv markýzy byl delší než je vlastní šíře markýzy. I to je pro nás technicky proveditelné. A to díky použití systému překřížených ramen markýzy. Na fotografiích se můžete inspirovat, že vše je dokonalé a markýza působí dojmem kompaktního vzhledu. Zejména uvádíme detail umístění ramene na poslední fotografii.

DOPLŇKY

Stříška markýz (protidešťový kryt).

V případě zahradní markýzy montované na zeď doporučujeme zároveň s markýzou si objednat stříšku z hliníkové slitiny. Stříška se montuje hned nad markýzu a chrání jak látku tak všechny díly, před deštěm a nepřízní počasí. Stříška Vám pomůže prodloužit životnost Vaší markýzy. Lze ji objednat samozřejmě i dodatečně.

Ovládání

Markýzy venkovní si můžete u nás objednat s ručním pohonem, tzn ovládání klikou nebo ovládané motorem. Dodáváme různé typy motorů k markýzám.

Pohony standardní pro elektrické markýzy

Tyto pohony jsou základní, takzvaně drátové. Používají se pro ovládání spínačem. Spínač může být interiérový nebo vodotěsný exteriérový. Tato varianta pohonu dle našeho názoru není vhodná pro sofistikovaná řešení ovládání, spíše pro jednoduché ovládání.

Pohony elektronické s integrovaným přijímačem

Moderní elektronické pohony díky kterým můžete markýzy ovládat dálkově.  Zároveň je možné použít automatické řízení markýz, které díky bezdrátovým čidlům ovládá markýzu v závislosti na počasí.

Komfort

Markýzy s motorem můžete ovládat kromě základního spínače, také komfortními systémy řízení.

– dálkové ovládání vodotěsné, doporučujeme hlavně na terasy u bazénů. Zaroveň je ale vhodný na jakékoliv terasy pokud zapomenete ovladač na terase a začne pršet. Není nic komfortnějšího než ležet na lehátku na terase, popíjet s přáteli drink a v okamžiku, kdy slunce začne nepříjemně pálit, markýzu dálkově vytáhnout a tím ochladit celou plochu terasy. Opačná situace může nastat, když večer začne být chladno, jedním stiskem dálkového ovladače zatáhnete markýzu a celou terasu vystavíte přijemnému pohlazení teplých paprsků.

Světlo a teplomet – KOMFORT V JEDNOM

Vaši markýzu můžete využívat i když slunce zapadne. Topný panel pracuje na principu sálavého tepla, tedy neohřívá vzduch a vyzařovaná tepelná energie je  blízká slunečnímu záření a díky tomu působí velmi příjemně. Toto řešení je vhodné zvláště pro restaurace, kdy zákazníci ocení na sklonku léta příjemné posezení na zahrádce i večer.

Otřesové čidlo k markýze

Otřesové čidlo k výsuvné markýze

Čidlo se upevňuje na vlastní markýzu, sleduje působení větru na ni a stav dále vyhodnocuje. Čidlo je umístěno do pouzdra elegantního tvaru.

Látky

Na zahradní markýzy používáme pouze značkové markýzové látky té nejvyšší kvality.  S úpravou proti plísni a s UV filtrem pro dlouhou životnost. Látky šijeme na automatickém šicím stroji a naši experti šijí potahy s přesností na 1mm. Vybírat můžete z velmi široké kolekce látek – jednobarevných, pruhovaných, v jemných odstínech či sytých, takže u nás si vybere opravdu každý.

Reklamní potisk

Na markýzu Vám můžeme zhotovit kvalitní reklamní potisk – ať už na volánek nebo i na plachtu. Používáme technologii sítotisku nebo úplně digitální potisk, kde Vám můžeme na markýzu zhotovit i například fotografii Vašeho výrobku.

Zaměření markýzy

vysuv markyzy

Pro Vaši lepší orientaci a větší přehlednost jsme pro Vás připravili technické nákresy výsuvné markýzy, abyste měli jasnou představu, co je myšleno šířkou a výsuvem markýzy.

Výsuv markýzy je brán při pohledu z boku, a to od hrany držáku výsuvné markýzy po vnější hranu přední lišty.

Šířka markýzy je brána při pohledu na markýzu zepředu, a to od vnější hrany levé boční krytky, která ukončuje válec s látkou k vnější hraně pravé krytky na druhé straně. Přední lišta je vždy o několik centimetrů užší než zadní část markýzy.

sirka markyzy

České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Kladno a Praha – navštivte naše pobočky a objednejte si u nás kvalitní markýzy přímo od výrobce.