312 679 084

česky

Markýzy od profesionálů

Standardní markýzy

Markýzy typ ELITE 300/400

Jedná se o výsuvnou markýzu pro balkóny či terasy. Vyrobit ji lze až do šíře 12m, takže dokáže zastínit velké plochy. Markýza výsuvná Elite je vyrobena z hliníkové slitiny a kvalitní povrchová úprava zajistí její dlouhou životnost. Díly jsou konstruovány pro velké zatížení, takže je zajištěna dlouhodobá životnost. Markýza je ovládána manuálně klikou, nebo nabízíme možnost elektrické markýzy ovládané motorově na spínač či dálkové ovládání. Jako doplněk motoru můžete zvolit dálkový ovladač pro větší pohodlí nebo automatické řízení markýzy dle počasí.

Maximální rozměry Elite 300: 12 x  3m 

Maximální rozměry Elite 400: 12 x 4m

 

 

 

 

Markýzy typ GIANTmarkýza Giant

Kvalitní terasová markýza, která je určena pro zastínění velkých ploch, teras. Jedná se o exkluzivní model markýzy. Tato markýza má velmi silnou a masivní konstrukci, která se skládá z jednoho nosného ocelového profilu a silnějších ramen než u běžných markýz. Ramena ovládá dvojitý řetězový mechanismus, který zajišťuje skvělý chod markýz větších rozměrů. Silná kloubová ramena jsou napínána pomocí kabelů se silnými pružinami, testovaných na min. 50,000 cyklů. Markýza působí velmi elegantně pro svůj nezaměnitelný vzhled a bude ozdobou každé terasy či restaurační zahrádky. Markýzy venkovní vyrábíme na míru z velmi kvalitních komponentů.

Maximální rozměry: 12 x 5 m

 

 

PŘEKŘÍŽENÁ RAMENA MARKÝZY

 

Existují případy, kdy je požadavek zákazníka takový, že chce vyrobit otevřenou markýzu, kde má být šíře s výsuvem téměř ve stejné velikosti nebo si dokonce přeje, aby výsuv markýzy byl delší než je vlastní šíře markýzy. I to je pro nás technicky proveditelné. A to díky použití systému překřížených ramen markýzy. Na fotografiích se můžete inspirovat, že vše je dokonalé a markýza působí dojmem kompaktního vzhledu. Zejména uvádíme detail umístění ramene na poslední fotografii.

 

 

 

 

DOPLŇKY

Stříška markýz (protidešťový kryt).

V případě zahradní markýzy montované na zeď doporučujeme zároveň s markýzou si objednat stříšku z hliníkové slitiny. Stříška se montuje hned nad markýzu a chrání jak látku tak všechny díly, před deštěm a nepřízní počasí. Stříška Vám pomůže prodloužit životnost Vaší markýzy. Lze ji objednat samozřejmě i dodatečně.

 

Ovládání

Markýzy venkovní si můžete u nás objednat s ručním pohonem, tzn ovládání klikou nebo ovládané motorem. Dodáváme různé typy motorů k markýzám.

 

Pohony standardní pro elektrické markýzy

Tyto pohony jsou základní, takzvaně drátové. Používají se pro ovládání spínačem. Spínač může být interiérový nebo vodotěsný exteriérový. Tato varianta pohonu dle našeho názoru není vhodná pro sofistikovaná řešení ovládání, spíše pro jednoduché ovládání.

 

Pohony elektronické s integrovaným přijímačem

Moderní elektronické pohony díky kterým můžete markýzy ovládat dálkově.  Zároveň je možné použít automatické řízení markýz, které díky bezdrátovým čidlům ovládá markýzu v závislosti na počasí.

 

 

Komfort

Markýzy s motorem můžete ovládat kromě základního spínače, také komfortními systémy řízení.

– dálkové ovládání vodotěsné, doporučujeme hlavně na terasy u bazénů. Zaroveň je ale vhodný na jakékoliv terasy pokud zapomenete ovladač na terase a začne pršet. Není nic komfortnějšího než ležet na lehátku na terase, popíjet s přáteli drink a v okamžiku, kdy slunce začne nepříjemně pálit, markýzu dálkově vytáhnout a tím ochladit celou plochu terasy. Opačná situace může nastat, když večer začne být chladno, jedním stiskem dálkového ovladače zatáhnete markýzu a celou terasu vystavíte přijemnému pohlazení teplých paprsků.

 

 

 

Světlo a teplomet – KOMFORT V JEDNOM

Vaši markýzu můžete využívat i když slunce zapadne. Topný panel pracuje na principu sálavého tepla, tedy neohřívá vzduch a vyzařovaná tepelná energie je  blízká slunečnímu záření a díky tomu působí velmi příjemně. Toto řešení je vhodné zvláště pro restaurace, kdy zákazníci ocení na sklonku léta příjemné posezení na zahrádce i večer.

 

Otřesové čidlo k výsuvné markýze

Čidlo se upevňuje na vlastní markýzu, sleduje působení větru na ni a stav dále vyhodnocuje. Čidlo je umístěno do pouzdra elegantního tvaru.

Otřesové čidlo k markýze

 

 

 

 

 

 

Látky

Na zahradní markýzy používáme pouze značkové markýzové látky té nejvyšší kvality.  S úpravou proti plísni a s UV filtrem pro dlouhou životnost. Látky šijeme na automatickém šicím stroji a naši experti šijí potahy s přesností na 1mm. Vybírat můžete z velmi široké kolekce látek – jednobarevných, pruhovaných, v jemných odstínech či sytých, takže u nás si vybere opravdu každý.

 

Reklamní potisk

Na markýzu Vám můžeme zhotovit kvalitní reklamní potisk – ať už na volánek nebo i na plachtu. Používáme technologii sítotisku nebo úplně digitální potisk, kde Vám můžeme na markýzu zhotovit i například fotografii Vašeho výrobku.

 

 

Zaměření markýzy

Pro Vaši lepší orientaci a větší přehlednost jsme pro Vás připravili technické nákresy výsuvné markýzy, abyste měli jasnou představu, co je myšleno šířkou a výsuvem markýzy.vysuv markyzy

 

 

Výsuv markýzy je brán při pohledu z boku, a to od hrany držáku výsuvné markýzy po vnější hranu přední lišty.

 

Šířka markýzy je brána při pohledu na markýzu zepředu, a to od sirka markyzyvnější hrany levé boční krytky, která ukončuje válec s látkou k vnější hraně pravé krytky na druhé straně. Přední lišta je vždy o několik centimetrů užší než zadní část markýzy.

 

 

 

 

České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Kladno a Praha – navštivte naše pobočky a objednejte si u nás kvalitní markýzy přímo od výrobce.